Ballina Vendi ARRSH: REHABILITOHET AKSI FIER- LEVAN

ARRSH: REHABILITOHET AKSI FIER- LEVAN

2

Aksi Fier- Levan ka qene nje nder me problematiket persa I perket infrastrukures rrugore, lidhur kjo ngushte edhe me fluksin e madh ne levizjen e automjeteve, pasi eshte I vetmi aks lidhes me jugun e vendit. Ne nje njoftim zyrtar autoriteti Rrugor Shqiptar, ka bere me dije se po nderhyn per rehabilitimin e aksit rrugor hyrje Fier – Levan dhe  gjate ketyre diteve po punohet ne segmentin prane qendres tregtare ne hyrje te qytetit te Fierit, deri ne Qafen e Koshovices.

https://youtu.be/BYGCjBD69Js