Ballina Vendi Argjentina mposht Italinë në finale dhe fiton trofeun “Finalissima”

Argjentina mposht Italinë në finale dhe fiton trofeun “Finalissima”

1
5d47360b8502ab8f395b2fdebe79e9afo2

Mamma mia. Këto janë fjalët që tifozët e Italisë thanë menjëherë pas ndeshjes së sotme ndaj Argjentinës, që u humb 0-3 në Wembley, e vlefshme për trofeun me emër “Finalisimma”.Se Kombëtarja argjentinase ishte futur në fushë me qëllim të qartë marrjen e këtij trofeu u pa që në minutat e para, por goli erdhi vetëm pas gjysmë ore lojë, kur Messi pas disa lëvizjesh tipike të tij, jep assist magjik për Lautaron.

Kur mendohej se kishte përfunduar pjesa e parë, Di Maria çon peshë popullin e tij, me golin që dyfishoi shifrat.

Minutat e mbetura nuk shërbyen për asgjë, përveç një goli të Dybala në fund. “Finalissima” është një eveniment i ri që vuri përballë ë vë përballë skuadrën kampione të Evropës me atë të Amerikës Latine.