Ballina Vendi  Ndërron jetë 38-vjeçarja nga Vlora, Blerina Rapushi

 Ndërron jetë 38-vjeçarja nga Vlora, Blerina Rapushi

2

Humb jeten 38 vjecarja Blerina Rrapushi.Familjaret e 38 vjecares disa dite me pare kane ber apel per ndihme ne medja pasi gjendja e saj ishte agravuar. Forcat zjarrfikëse kanë mbërritur në shtëpinë e saj dhe do të bëjnë të mundur nxjerrjen nga banesa përmes shembjes së murit për shkak të përmasave. 

38-vjecarja nga Vlora vuante nga sëmundja e elefantizmit. Ajo ka kërkuar ndihmë në institucionet shëndetësore, por askush nuk i është përgjigjur. Përreth 6 muaj i kishin hequr KEMP-in, për shkak se nuk kishte kartën e identitetit.

“Të paktën një mjekim, një kurim, një doktoreshë të vijë të më shikoj. Përgjigje negative. Jam invalide. Vjen puna për një paracetamol me lekë, s’kam ilaçe falas. Kam prerë çarçafë të mjekohem”, tregonte 38-vjeçarja disa dite me pare