Ballina Vendi 10 VITE NGA VRASJA E FATMIR XHINDIT, BALLA: DREJTESIA E RE DO...

10 VITE NGA VRASJA E FATMIR XHINDIT, BALLA: DREJTESIA E RE DO TE VEPROJE

2

Eshte perkujtuar sot ne Roskovec 10 vjetori i vrasjes se Deputetit te PS Fatmir Xhindi. Familjare, kreu i kuvendit Gramoz Ruci si dhe grupit kuvendor te PS Taulant Balla, deputete, kreytarja e bashkise,perfaqesues te insitucionesh, etj, kane marre  kane marre pjese ne ceremonite perkujtimore. Edhe sot ata kane kerkuar zbardhjen e ngjarjes se rende te ndodhur dhjete vite me pare. Nder te tjera  Taulant Balla, ka theksuar se vendosja e drejtesise se re do te zbardh vrasjen e Fatmir Xhindit, e cila ka mbetur ende pa autor.

https://youtu.be/Mvb6PJnGSZs