Ballina Vendi ZJARR NE VAJKAN, DIGJEN ULLINJTE RREZIKON NJE BIZNES

ZJARR NE VAJKAN, DIGJEN ULLINJTE RREZIKON NJE BIZNES

2

Nje tjeter vater zjarri eshte regjistruar ne Fier. Kodrat me ullinj te Vajkanit jane perfshire nga flaket e nje zjarri te fuqishem kete te shtune. Flaket jane pikasur nga banoret qe kane lajmeruar zjarrefikeset. Ne vendngjarje kane shkuar dy mjete zjarrefikese dhe mbi 30 forca, ndersa po punohet per gjetjen e shkaqeve. Si pasoje e flakeve eshte rrezikuar te digjet edhe nje biznes.

 

 

 

https://youtu.be/1hMjH1w0DGs