Ballina Vendi VJEDHJA E BANESES NE MALLAKASTER, ARRESTOHEN DY AUTORET E DYSHUAR

VJEDHJA E BANESES NE MALLAKASTER, ARRESTOHEN DY AUTORET E DYSHUAR

2

Zbardhet per dy dite grabitja e ndodhur ne nje banese ne fshatin Greshice te Mallakastres, ku nen ushtrimin e dhunes me leva e mjete te forta ndaj anetareve te familjes, dy persona arriten te vjedhin 2 milion leke te vjetra ne nje banese. Policia e Fierit ka ndaluar sot 2 autoret e dyshuar te vjedhjes me dhune dhe ka shpallur ne kerkim bashkepunetorin tjeter. Te ndaluarit jane Klejdi Saliaj  dhe Arber Muçaj, te dy banues ne Panahor,  e te denuar me pare per vjedhje me arme ne Greqi.

https://www.youtube.com/watch?v=1qz3b5u5M74