Ballina Vendi Video nga sulmi i tmerrshëm në Norvegji. Agresori hyn në klubin e...

Video nga sulmi i tmerrshëm në Norvegji. Agresori hyn në klubin e LGBT dhe qëllon me kallashnikov. Njerëzit largohen me vrap të terrorizuar

1

Norvegji- Publikohen pamjet e sulmit të tmerrshëm që ndodhi në një lokal nate të komunitetit LGBT në Oslo të Norvegjisë. Në video duket se autori i armatosur hyn brenda dhe me breshëri qëllon drejt personave që ndodhen brenda.

Gjithashtu, pamjet tregojnë turmat e njerëzve që dalin me vrap të frikësuar nga ambienti i lokalit ku po qëndronin, pas të shtënave.

Dy persona humbën jetën dhe rreth 20 mbetën të plagosur nga ky sulm

Policia ka arrestuar brenda pesë minutave autorin e ngjarjes, ndërsa nuk dihet ende se cili ishte motivi, megjithëse dyshohet për një akt terrorist.