Ballina Vendi TË SHTËNA ME ARMË ZJARRI NË MALLAKASTËR, POLICIA SEKUESTRON KALLASHNIKOV, GRANATË E...

TË SHTËNA ME ARMË ZJARRI NË MALLAKASTËR, POLICIA SEKUESTRON KALLASHNIKOV, GRANATË E MUNICION LUFTARAK, 2 NË PRANGA

2

Policia e Fierit ka goditur dy raste të armëmbajtjes në Mallakastër dhe Divjakë, në kuadër të kontrolleve masive të ushtruara në orët e fundit për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë, pas alarmit të banorëve se ka pasur të shtëna me armë zjarri. Gjatë aksionit, policia ka sekuestruar një arsenal me armë zjarri, municion luftarak, granatë me ndezës, radio policie, armë të ftohta dhe sende të tjera të kundërligjshme, ndërsa ka vënë në pranga shtetasit Dashamir Kullorja dhe Jurgen Rroshi.