Ballina Vendi Sulmohet KZAZ-ja në Kavajë, dëmtohet dera e shkollës

Sulmohet KZAZ-ja në Kavajë, dëmtohet dera e shkollës

1

Dera hyrëse e KZAZ Nr. 42, në shkollën “26 Marsi”, në Kavajë është dëmtuar mbrëmjen e së dielës.

Menjëherë është ngritur grupi hetimor dhe kanë kaluar në vendngjarje dhe nga hetimet e para paraprake dhe këqyrja e vendit të ngjarjes, nuk është konstatuar mungesë apo dëmtim i ndonjë sendi dhe dokumentacioni i KZAZ.

Nga hetimet paraprake dyshohet se dera është hapur me forcë nga disa të mitur, që frekuentojnë ambientet e shkollës mbasditeve.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe identifikimin e kapjen e autorit/ëve.