Ballina Rajoni Sërish alarm në Serbi, policia blindon Beogradin pas të shtënave me armë,...

Sërish alarm në Serbi, policia blindon Beogradin pas të shtënave me armë, 2 të plagosur

0

 

Dy persona të moshës nga 20 dhe 30 vjeç kanë mbetur të plagosur para një restoranti në Maksima Gorki, shkruan media serbe N1.

“Rreth orës 19:40, në Maksim Gorki është qëlluar një njëzet e gjashtë vjeçar, i cili ka pësuar lëndime dhe në Novopazarska, një burrë është gjetur me plagë me armë zjarri dhe është qëlluar edhe në Maksim Gorki. Policia është në kërkim intensiv për autorin”, ka njoftuar policia.

Një i ri ka mbetur i plagosur në këmbë, ndërsa një tjetër është plagosur aksidentalisht nga një plumb, sipas dëshmitarëve okularë.

Shtrirja nga parku Čuburski deri në tregun Kalenić është mbyllur për qarkullim dhe policia po kreh zonën.