Ballina Lajme Parashikimi i motit për sot/Diell dhe temperatura deri në 18 gradë

Parashikimi i motit për sot/Diell dhe temperatura deri në 18 gradë

1

Territori Shqiptar mbetet nën ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme, duke sjellë gjatë paradites dominim të kthjellimeve në pothuajse të gjithë vendin tonë.

Pjesa e dytë e ditës do të sjelli kalime të pakta të vranësirave në zonat Veriore dhe Qendrore. Ndërsa në zonat Jugore do të ketë kalime më të pakta vranësiash.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por mbeten kostante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 2°C deri në 18°C.

Era do të fryjë lehtë dhe mesatare me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi Jugperëndimor duke krijuar në det dallgëzim të ulët.