Ballina Vendi KAPET GOMONIA NE DAREZEZE, SKAFISTET LARGOHEN NGA VENDNGJARJA

KAPET GOMONIA NE DAREZEZE, SKAFISTET LARGOHEN NGA VENDNGJARJA

2

Nje gomone e fuqishme 12 metra e gjate u sekuestrua mbreme ne brigjet e Darzezes ne Fier pas nje ndjekje disa oreshe ne det te hapur nga forcat shqiptare dhe ato te Guardia di Finanza, por skafistet arriten te largohen. Mjeti vinte nga Italia dhe dyshohet se do te perdorej per trafik. Ndersa braktisja ne Darzeze dyshohjet se eshte skeme e trafikanteve per te humbur gjurmet e destinacionit te vertete ku dyshohet se i priste gati lende narkotike. Hetimet per tenmnativen e trafikut vijone.

 

 

https://youtu.be/qorwcZybJjY