Ballina Sport HISTORIKE NE FIER, APOLONIA NE VOLEJBOLL PER FEMRA KALON NE A1

HISTORIKE NE FIER, APOLONIA NE VOLEJBOLL PER FEMRA KALON NE A1

2

Ka qene nje sukses  I meritur ai I vajzave te volejbollit fierakt te cilat per here te pare ne historine e ketij sporti sigurojne ngjitjen ne A1. Gjithcka ka adhur pas fitores 3-2 ne pallatin e sporitit “Tomorr Sinani” ndaj rivales direkt Elbasanit, ku Apolonia shenoi fitoren e 6 ne po kaq ndeshje. Duhet theksuar se kjo eshte nje pune e palodhur e trajnierit te apasionuar Albert Kozmai I cili kryeson ne kampionatet perkates edhe me te rejat dhe para te rejat e “Apolonise”

https://youtu.be/4q9Hcaw_Bag