Ballina Sport KAMPIONATI I BASKETBOLLIT U16, TRIUNFOJNE DJEMTE E APOLONISE

KAMPIONATI I BASKETBOLLIT U16, TRIUNFOJNE DJEMTE E APOLONISE

2

Jane zhvilluar ne mjediset sportive te kompleksit prane ETC ne Fier ndeshjet e kampionait kombetare te bashketbollit per grupmoshat U-16 per vajza dhe djem. Ekipi I femrave nuk arriti te fitoj ndaj Teutes duke u mbyllur takimin 38-61, ndersa triunfuan djemte te cilet luajten kundrejt Horizonit te Tiranes. Loja ishte e bukur dhe plot rivalitet mes skuadreva, ndersa takimi perfunoj me rezultatin 74-51.

https://youtu.be/gVsmicapzYs