Ballina Vendi FIER, NISEN PROTESTUESIT, KREU I PD FLET PER ‘REFUGJATE’ NE KUVEND

FIER, NISEN PROTESTUESIT, KREU I PD FLET PER ‘REFUGJATE’ NE KUVEND

1

Anetar dhe simpatizante te Partise Demokraike jane nisur nga Fieri, qe ne oret e para te mengjesit, per te marre pjese ne protesten e opozites se bashkuar perpara parlamentit. Me autobuse, furgone e mjete private protestuesit i jane pergjigjur thirrjes per te protestuar sot kunder qeverise. Mes tyre ka qene edhe kreu i PD-se se Fierit Luan Baçi, i cili ne nje prononcim per mediat, i ka cilesuar ‘refugjate’ kandidatet qe nuk kane refuzuar mandatin dhe do te hyjne ne parlament.

https://youtu.be/nAKYnPOLjxQ