Ballina Vendi Drejtuan mjetin ne gjendje te dehur, arrestohen dy shtetas ne Fier

Drejtuan mjetin ne gjendje te dehur, arrestohen dy shtetas ne Fier

1

Specialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor në DVP Fier arrestuan në flagrancë shtetasit: Gj. Z., 58 vjeç, banues në Divjakë, pasi është kapur duke drejtuar automjetin, në gjendje të dehur.

E. M., 38 vjeç, banues në Vlorë, pasi duke drejtuar automjetin në gjendje të dehur, është përfshirë në një përplasje mjetesh me dëme materiale. Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi penal për veprën penale “Shkatërrimi i pronës”, për shtetasin E. K., 56 vjeç, banues në Kraps, pasi dyshohet se, gjatë natës, ka qëlluar me armë gjahu në drejtim të qendrës shëndetësore të fshatit Kraps. Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.