Ballina Vendi BEN TE “FORTIN” ME POLICINE, NDALOHET 20 VJECARI NGA FIERI

BEN TE “FORTIN” ME POLICINE, NDALOHET 20 VJECARI NGA FIERI

2

Policia e Fierit ka arrestuar këtë të shtunë një 20-vjeçar, i cili mbante një armë të ftohtë me vete. Sipas saj, i riu mbante armën në një çantë, ndërsa ai nuk iu bind policisë gjatë kohës kur u ndalua për kontroll. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale “Mosbindje ndaj urdhërit të punonjësit të policisë” dhe “Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta”.

https://youtu.be/kAoez6BZ4qs