Ballina Vendi Balla: agresioni rus kundër Ukrainës, sulm i pabesë kundër themeleve të rendit...

Balla: agresioni rus kundër Ukrainës, sulm i pabesë kundër themeleve të rendit dhe sigurisë së Europës dhe mbarë botës

2

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla, deklaron se agresioni rus kundër Ukrainës nuk është një akt vetëm kundër Ukrainës, por një sulm i pabesë kundër themeleve të rendit dhe sigurisë së Europës dhe mbarë botës.

Ne një video të publikuar në rrjetin social Facebook, ku shihen avionët rusë duke bombarduar shtëpitë në Ukrainë, ku dëgjohen dhe të qarat e fëmijëve të vegjël.

Postimi i plotë i Taulant Ballës:

Agresioni rus kundër Ukrahinës nuk është një akt vetëm kundër Ukrainës, por një sulm i pabesë kundër themeleve të rendit dhe sigurisë së Europës dhe mbarë botës. Si mund të sulmohet në shekullin XXI një shtet i pavarur pa asnjë shkak?! Si mund të bombardosh shtëpitë e një vendi fqinj, duke shkaktuar dhjetra viktima të pafajshme?!

Mendimet tona janë me popullin mik të Ukrahinës🙏

🇺🇦 We #StandWithUkraine !
#StopRussianAgression