Ballina Vendi Ervin Salianji denohet me gjobe per shpifje!

Ervin Salianji denohet me gjobe per shpifje!

1

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji është dënuar me gjobë për fyerjen e aktivistes Evi Kokalari.

Gjykata e ka dënuar Salianjin me 50 mijë lekë gjobë.

Pak muaj më parë, deputeti demokrat tha se burri i aktivistes është pjesë e organizatës së “Agimit të Artë”. Ndërkohë në një emisionin televiziv Salianji e etiketoi Kokalarin si njeri pa përfaqësim.

Evi Kokalari iu bashkua “Foltores” së Sali Berishës. Më pas, ajo vendosi të tërhiqet nga politika dhe nga Komisioni i Rithemelimit të PD, duke u larguar drejt Amerikës.

Vendimi i Gjykatës