Ballina Bota Zyrtare/ Lija e majmunit “mbërrin” në Greqi, konfirmohet rasti i parë

    Zyrtare/ Lija e majmunit “mbërrin” në Greqi, konfirmohet rasti i parë

    1

    Athinë- Është zyrtare! Lija e majmunit “mbërrin” në Greqi, konfirmohet rasti i parë.

    I infektuari, së fundmi kishte shkuar në Portugali dhe tashmë po trajtohet në spitalin “Andreas Syggros”.

    Rasti ka vënë në alarm autoritetet shëndetësore të vendit fqinj.