Ballina Bota Zelensky zbulon telefonatën me Macron: Armë dhe pajisje nga partnerët tanë janë...

    Zelensky zbulon telefonatën me Macron: Armë dhe pajisje nga partnerët tanë janë rrugës! Koalicioni kundër luftës po funksionon

    2

    Presidenti i Ukrainës ka zhvilluar një telefonatë me presidentin e Francës Emmanuel Macron, ndërsa shton se armë dhe pajisje po dërgohen në Ukrainë, nga vendet partnere.‘Një ditë e re në vijën e frontit diplomatik filloi me një bisedë me presidentin. Armët dhe pajisjet nga partnerët tanë janë rrugës për në Ukrainë. Koalicioni kundër luftës po funksionon!’- shkruan presidenti Ukrainës.

    Ukrainian President Volodymyr Zelenskyy gestures while speaking to the media during a news conference in Kyiv, Ukraine, Friday, Nov. 26, 2021. (Ukrainian Presidential Press Office via AP)