Ballina Bota Tronditet serish SHBA/Sulm më armë pranë një kishe në, 3 viktima

  Tronditet serish SHBA/Sulm më armë pranë një kishe në, 3 viktima

  1

  Një sulm më armë ka ndodhur para një kishe në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ditën e djeshme.

  Një burrë ka qëlluar më armë zjarri 2 gra në vend parkimin e një kishe në Iowa të SHBA-ve.

  Pasi qëlloi për vdekje dy gratë, autori kreu vetëvrasje jashtë Kishës Cornerstone, në lindje të Ames.

  Motivet e kësaj ngjarje janë ende të paqarta, ndërkohë që policia po vijon hetimet.

  Ndërkohë ngjarja ndodhi menjëherë pas deklaratës së presidentit Joe Biden për çështjen e armëve pas të shtënave masive në Buffalo (Nju Jork), Ovalde (Texas) dhe Tulsa (Oklahoma).