Ballina Lajme Thyhet dera e KZAZ në Kavajë

Thyhet dera e KZAZ në Kavajë

1

Kur na ndajnë tre javë nga zgjedhjet e 14 majit një incident është regjistruar në Kavajë. Është thyer dera e KZAZ në këtë zonë.

Ngjarja ka ndodhur në shkollën 15 Marsi në lagjen nr 3, aty ku edhe është vendosur kjo KZAZ.

Burimet bëjnë të ditur se persona të pa identifikuar janë futur brenda godinës dhe pasi janë pikasur nga kalimtaret janë larguar.

Nuk dihet se kush ka qenë qëllimi por policia ndodhet ne vendngjarje.