Ballina Bota Të gjithë po vdesin, na sillni ambulanca, na ndihmoni për hir të...

  Të gjithë po vdesin, na sillni ambulanca, na ndihmoni për hir të Allahut’! Futbollisti legjendar apelon për ndihmë mes lotësh (Video)

  1

  Turqi- E gjithë bota sot u shokua nga lajmi i një tërmeti shkatërrimtar që goditi Turqinë dhe Sirinë.

  Deri më tani numri i viktimave është mbi 912 persona.

  I tronditura ka reaguar dhe legjenda e portës së Turqisë dhe klubit të Fenerbahces, Volkan Demirel, i cili mes lotëve ka kërkuar ndihmë për Turqinë në këto orë të vështira.

  Volkan Demirel, i cili është trajneri i Hatayspor, bën thirrje për të gjithë që të ndihmojnë sa të munden në përballimin e kësaj katastrofe natyrore.

  “Të gjithë janë të mjerë këtu. Të gjithë po vdesin në Hataj. Ju lutem dërgoni ambulancë, ndihmoni këtu. Kushtet janë shumë të këqija. Ndihmoni, nuk mund t’i arrijmë njerëzit. Nuk mund të bëjmë shumë vetë. Dua që t’i dërgoni të gjitha nëse është e mundur. Ju lutemi ndihmoni për hir të Allahut”, the Demiral.

  Edhe Zeynep Demirel, bashkëshortja e tij ka reaguar në lidhje me tërmetin, ku ka bërë me dije se ajo dhe familja e saj ndodhen në gjendje të mirë shëndetësore.

  “Miq, jemi në Hatay dhe jemi mirë familjarisht. Nuk mund t’i kthej telefonatat dhe mesazhet një nga një, dijeni që jemi mirë”, tha ajo.