Ballina Lajme Kronike E zë poshtë zetori teksa punonte tokën, vdes i moshuari në Lushnje

E zë poshtë zetori teksa punonte tokën, vdes i moshuari në Lushnje

0

Mbrëmjen e djeshme në fshatin Hysgjokaj, Lushnjë, një tragjedi e trishtë ndodhi kur shtetasi J. Xh., 62 vjeç, humbi jetën në një aksident në tokën e tij gjatë punës me mjetin bujqësor (zetor).

Sipas informacioneve zyrtare, gjatë punës së tij në tokë, shtetasi 62-vjeçar aksidentalisht u rrëzua dhe u kap poshtë mjeti bujqësor (zetor), duke shkaktuar vdekjen e tij.

Materialet procedurale të ngjarjes janë kaluar Prokurorisë për vlerësim dhe hetime të mëtejshme.

Hetuesit janë angazhuar në dokumentimin e plotë të rrethanave të aksidentit për të përcaktuar shkaqet dhe përgjegjësinë e mundshme në këtë rast të trishtë.