Ballina Bota Imazhet satelitore tregojnë kolonën ushtarake ruse më shumë se 3 milje të...

    Imazhet satelitore tregojnë kolonën ushtarake ruse më shumë se 3 milje të gjatë në rrugën për në Kiev

    2

    Ndërsa ukrainasit vazhdojnë të zmbrapsin përparimet ruse rreth Kievit, imazhet e reja satelitore tregojnë se një kolonë ushtarake ruse më shumë se 3 milje e gjatë është në një rrugë që shkon drejt kryeqytetit, Kiev.

    Kolona u pa në imazhet satelitore të dielën rreth orës 10:56 të mëngjesit, me orën lokale, në rrugën pranë Ivankiv, e cila është rreth 60 kilometra në veriperëndim të kryeqytetit ukrainas.

    Sipas CNN bëhet fjalë për kamionë me karburant dhe logjistik, përveç tankeve, automjeteve të këmbësorisë dhe artilerisë vetëlëvizëse që lëviznin në kolonë.