Ballina Vendi Tronditëse, dy fëmijët e mbytur në liqenin e Prushit janë vëllezër, 15-vjeçari...

Tronditëse, dy fëmijët e mbytur në liqenin e Prushit janë vëllezër, 15-vjeçari hyri për të shpëtuar vëllanë e vogël

1

Janë nxjerrë nga liqeni i Prushtit trupat e pajetë të dy fëmijëve. Ngjarja e rëndë ndodhi pasditen e sotme, në periferi të Tiranës, rreth orës 18:05.

Sipas policisë të miturit janë të moshës 11 dhe 13 vjeç. Bëhet me dije se ishin një grup fëmijësh të cilët u futën për t’u larë, katër prej tyre dolën, ndërsa dy të tjerët  fatkeqësisht nuk mundën të dilnin.Dy femijet te cilet u mbyten ishin vellezer.Sipas Ballkanweb   15-vjeçari është futur në liqen për të shpëtuar vëllanë e vogël, por të dy kanë humbur jetën.