Ballina Bota Tërmeti i fuqishëm ‘shkund’ Japoninë. Ja sa ishte magnituda

    Tërmeti i fuqishëm ‘shkund’ Japoninë. Ja sa ishte magnituda

    0

    Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.1 goditi Japoninë lindore, sipas mediave të vendit. Por nuk u dha asnjë paralajmërim për cunami.

    Lëkundjet u ndjenë në Tokio dhe zonat përreth. Sipas të dhënave të deritanishme nuk ka të informacione për dëme.

    Japonia është vend me intensitet të lartë sizmik.