tvkombi
tvkombi

Reshjet e shiut në Lushnje, Balla ndjek nga afër situatën në terren: Reshjet e shumta vunë në sprovë sistemin e kanalizimeve dhe kullimit

Vendi

Publikuar ne:13:28 - 17/09/2022

Drejtuesi Politik i Partisë Socialiste për Qarkun e Fierit Taulant Balla i shoqëruar nga kryetarja e Bashkisë Eriselda Sefa ka parë nga afër situatën e krijuar nga reshjet e shiut në Lushnje. Pas reshjeve ekipet e bashkisë ndodhen në terren për normalizimin e situatës së krijuar në disa zona të qytetit dhe njësive administrative.

*Postimi i plotë i Taulant Ballës: * Lushnje📍Reshjet e shumta të shiut🌧 vunë në sprovë sistemin e kanalizimeve dhe kullimit. Vijon puna për pastrimin e pemëve të rëna në njësitë Bubullimë dhe Kolonjë.

Ju sugjerojmë