Ballina Vendi POJANI I 100 FSHATRAVE NE FESTEN E GRURIT

POJANI I 100 FSHATRAVE NE FESTEN E GRURIT

2

Pojani eshte kthye ne qender te festimeve dhe tradites myzeqare. Festa e grurit, mblodhi bashke me qindra banore ku nuk mund te mungonte kryebashkiaku i Fierit Armando Subashi dhe ministri i Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klosi. Ne nje feste gati unike, kenget vallet, tradita dhe gatimet sollen nje atmosfere ndryshe e cila rreth 50 vite me pare pushtonte gjithe fushat dhe familjet myzeqare.

https://youtu.be/VV_wgLHEAQU