Ballina Vendi Plagosje me arme zjarri ne Durres

Plagosje me arme zjarri ne Durres

1

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur sot në Durrës. Në lagjen Sefer Efendiu është plagosur një punëtor 42 vjeçar i cili ka marrë një plumb në këmbë. Abc mëson se 42 vjeçari ka qenë duke punuar (punëtor) në një shtëpi dhe ka bërë zhurmë. Ka dalë komshiu dhe i ka thënë mos bëj më zhurmë. “Kush je ti, kush jam unë”, kështu sherri ka agravuar dhe e ka qëlluar punëntorin në këmbë dhe është larguar. Policia ka identifikuar autorin dhe po punon për arrestimin e tij. Njoftimi i policisë Plagosi me armë zjarri një shtetas, për motive të dobëta, identifikohet dhe shpallet në kërkim 35-vjeçari. Vijon puna intensive për kapjen e tij. Rreth orës 10:00, në lagjen nr.8 Durrës, gjatë një konflikti të çastit për motive të dobta, është plagosur me armë zjarri, në këmbë, shtetasi A. S., 43 vjeç, i cili ndodhet nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën. Reagimi i menjëhershëm i Policisë bëri të mundur identifikimin e autorit, shtetasit A. Z., 35 vjeç, i cili pas plagosjes është larguar nga vendngjarja. Vijon krehja e zonës, për kapjen e tij. Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë, vijon punën për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.