Ballina Vendi Përplasja tragjike me tre humbje jete në Levan-Tepelenë, rëndohet gjendja....

Përplasja tragjike me tre humbje jete në Levan-Tepelenë, rëndohet gjendja. E mitura niset me urgjencë drejt Traumës. Dy prindërit në rrezik në spital

1

Fier- Një aksident me pasoja targjike ndodhi mbrëmjen e kaluar në aksin Levan-Tepelenë. Nga përplasja e dy makinave humbën jetën Sokrat dhe Fatbardha Lelaj, burrë e grua, si dhe e moshuara Bylyre Salaj. Sokrat Lelaj ishte efektiv i FNSH-së.

M.Skënderaj mbeti i plagosur bashkë me gruan dhe vajzën e tij të mitur.

Të dhënat nga spitali i Fierit bëjnë të ditur se dy bashkëshortët, Gerti Skënderaj, 43 vjeç dhe e shoqja Gladiola Meraj, 31 vjeçe i janë nënshtruar operacionit.

Ata aktualisht janë në gjendje kritike për jetën, ndodhen në reanimacionit të Fierit.

Ndërkohë vajza e tyre 6-vjeçare është dërguar në spitalin e Traumës në Tiranë, pasi gjendja e saj shëndetësore është e rëndë.

Pavarësisht gjendjes shëndetësore, policia ka vendosur masën e arrestit për M. Skënderaj.