Ballina Vendi PERKUJTOHET 5 MAJI NE FIER, KURORA DHE BUQETA ME LULE NE NDER...

PERKUJTOHET 5 MAJI NE FIER, KURORA DHE BUQETA ME LULE NE NDER TE DESHMOREVE

2

Nen ritmet patriotike te bandes frymore, eshte perkujtuar edhe ky 5 maji ne varrezat tashme te rikonstruktuara te deshmoreve ne Fier. Kreu I kuvendit Gramoz Ruci, ka qene I pari qe ka vendosur kuroren me lule ne monumentin kushtuar deshmoreve, e pas tij kete date te shenuar e ka nderuar kreu I bashkise se Fierit Armando Subashi, deputet te qarkut, drejtues institucionesh etj. Ky 5 maj I ka gjetur ndryshe varrezat e deshmoreve, totalisht te rikonstruktuara, pas nje harrese disa vjecare.

https://youtu.be/6YM286WYwM4