Ballina Vendi Parashikimi i motit: Kthjellime dhe temperatura deri në 24 gradë

Parashikimi i motit: Kthjellime dhe temperatura deri në 24 gradë

1

Moti do të vijojë i qëndrueshëm me mjegull në mëngjes. Gjatë ditës me kthjellime dhe vranësira mesatare në shtim. Temperaturat minimale parashikohen deri 4-11 gradë.

Temperaturat maksimale do të jenë 14-17°C në veri, 22-24°C në zonën e ulët dhe bregdet. Era do të jetë me drejtim Jug-perëndim me shpejtësi 6 m/sek dhe dallgëzim të forcës 2 ballë në det të hapur.