Ballina Vendi Nusja 20-vjeçare u dhunua nga fisi i burrit dhe babai i saj,...

Nusja 20-vjeçare u dhunua nga fisi i burrit dhe babai i saj, gratë e Librazhdit bëjnë veprimin e papritur

1

Disa qytetare pasditen e sotme janë mbledhur para bashkisë së qytetit të Librazhdit për të protestuar për dhunën e ushtruar ndaj 20-vjeçares e cila u gjet duke tradhëtuar bashkëshortin në krevatin martesor.

Ato të indinjuara dhe të shqetësuara për të ardhmen e tyre, marrë shkas nga dhuna e ushtruar ndaj të resë, u shprehën se kërkojnë siguri. Një prej tyre tha se se “Gratë nuk janë shërbëtore”.

Kujtojmë se ngjarja ndodhi disa ditë më parë ku 20-vjeçarja nga Librazhdi u gjet duke tradhëtuar bashkëshortin nga vjehrri dhe vjehrra.

Pas dhunës së ushtruar ndaj saj, familjarët e bashkëshortit publikuan dhe videon e të resë ku shihej e mbuluar vetëm me një batanije në momentin që u kap në flagrancë nga ata.