tvkombi
tvkombi

Makina përplaset me turmën në Berlin, ka të vdekur dhe shumë të plagosur

Bota

Publikuar ne:11:15 - 08/06/2022

Një person ka vdekur dhe tetë të tjerë janë plagosur pasi një makinë u përplas me turmën në lagjen Charlottenburg  në Berlin.

Zëdhënësi i policisë së Berlinit, Martin Dams tha se drejtuesi i makinës, një Ranault, u arrestua.

Poliicia thotë se ene nuk ka mundur të konstatojë nëse bëhet fjalë për një aksident apo një veprim të qëllimshëm.

Aksidenti ndodhi në Breitscheidplatz , shumë afër parkut Kurfürstendamm, që ishte skena e sulmit më vdekjeprurës më 19 dhjetor 2016.

Në këtë datë shënohet masakra në tregun e Krishtlindjeve të kryer nga Anis Amri, në të cilën humbën jetën trembëdhjetë persona./abcnews.al/

Ju sugjerojmë