Ballina Vendi Lapsusi i Zelenskyt,ben xhiron e rrjetit:Prita kryeministrin e Malit të Zi Edi...

Lapsusi i Zelenskyt,ben xhiron e rrjetit:Prita kryeministrin e Malit të Zi Edi Rama(!)

1

javascript:”;

Për Presidentin ukrainas, Edi Rama është kryeministri i Malit të Zi, ndërsa Dritan Abazi(oviç) është homologu i Ramës në Shqipëri.

Në një njoftim publik që Volodymyr Zelensky bëri sot në rrjetet sociale, tha se u takua sot me kryeministrin e Shqipërisë, Dritan Abazoviç dhe atë të Shqipërisë, Edi Rama.

Sigurisht që një vend gjigant si Ukraina, zor se njeh vendet e vogla si yni dhe fqinjët tanë, e për më tepër Zelensky vjen nga një karrierë disavjeçare si aktor humori, ndaj të tilla lapsuse në rastin e tij duket se janë të pashmangshme.

Rama, vizitë pompoze në Kiev