Ballina Vendi Kryeministri Rama,vendos sot datën e zgjedhjes së Presidentit me votat e PS

Kryeministri Rama,vendos sot datën e zgjedhjes së Presidentit me votat e PS

1

Shqipëria është në kërkim të ethshëm për të gjetur një President, por zgjedhja e tij tashmë është bërë ekskluzivitet i kryeministrit, i cili do ta shpallë atë vetëm pasi sot të vendoset data për raundin e katërt të votimit në Kuvend.

Ndonëse Rama e ka vendosur se kush do të jetë emri i ri në krye të shtetit, publikisht asgjë nuk thuhet.

Këtë radhë, Rama luajti bukur me skemën e zgjedhjes së Presidentit të ri duke e mbajtur të fshehtë emrin e tij.

Ai dogji të tre raundet e para që kërkonin edhe votat e opozitës dhe tani, do të shpallë emrin që duhet të votojë mazhoranca socialiste.

Burime thonë se emri që Rama ka zgjedhur është