Shuhet mbretëresha e Rock’n Roll’-it, ndërron jetë në moshën 83-vjeçare Tina Turner

 

Këngëtarja Tina Turner ka ndërruar jetë ditën e sotme në moshën 83-vjeçare.

Lajmi është bërë i ditur nga zëdhënësi i saj, i cili në një deklaratë ka bërë me dije se arsyeja e vdekjes ka qenë një sëmundje nga e cila vuante për një kohë të gjatë.

“Tina Turner, ‘Mbretëresha e Rock’n Roll’-it ka vdekur sot e qetë në moshën 83-vjeçare pas një sëmundjeje të gjatë në shtëpinë e saj në Kusnacht afër Cyrihut, Zvicër.
Me të, bota humbet një legjendë muzikore dhe një model”, thuhej në deklaratë.

Ylli i lindur në SHBA ishte një nga këngëtaret më të dashura të rrokut, e njohur për karizmën e saj në skenë dhe një numër të madh hitesh, duke përfshirë “The Best”, “Proud Mary”, “Private Dancer” dhe “What’s Love Got to Do With It”.

(BalkanWeb)

ADVERTISEMENT

Artikuj te tjere ...

Artikulli tjeter

Kategorite e Lajmeve:

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist