Ballina Vendi ITALI/ Rumuni tenton të rrëmbejë në mes të ditës 4-vjeçarin, e priti...

ITALI/ Rumuni tenton të rrëmbejë në mes të ditës 4-vjeçarin, e priti të dilte nga kopshti

1

Një shtetas rumun ka tentuar të rrëmbejë një 4-vjeçar në mes të ditës apo ai doli nga kopshti.

Ngjarja ka ndodhur jashtë institutit “Maisonnette”, në Viale dell’Umanesimo në Itali.

Ai e priti të dilte nga kopshti dhe më pas u hodh mbi të miturin. Në na ka reaguar menjëherë dhe ka luftuar me të panjohurin për ta penguar të merrte djalin e saj.

Shtetasi rumun rezulton me precedentë penalë për grabitje. Personi u arrestua nga karabinierët e stacionit Eur menjëherë, shkruan La Reppublica. 

Gjithçka ndodhi në më pak se 1 minutë. Hetuesit po përpiqen të sqarojnë nëse ishte akt i një të çmenduri apo diçka e paramenduar.

Nëna deklaroi se nuk e njihte personin. /abcnews.al/