Ballina Vendi I dënuar për një vrasje në 2002, sapo kishte dalë nga burgu,...

I dënuar për një vrasje në 2002, sapo kishte dalë nga burgu, kush është 48-vjeçari që u plagos në Velipojë

1

Një atentat që me sa duket ka pasur qëllim eliminimin e një 48-vjeçari në Shkodër. Pjerin Rrushkulli, 48 vjeç u plagos me armë zjarri mbrëmjen e sotme në Velipojë. Ai ka marrë një plagë në bark dhe është transportuar në spitalin e Shkodrës.

Rrushkulli është një emër i njohur për policinë. Ai ka qenë i dënuar për një vrasje të kryer në 6 tetor 2002 dhe nuk kishte shumë kohë që kishte dalë nga burgu. Rrushkulli u dënua në 2015 për vrasjen e shtetasit Kolec Hila.