Ballina Bota Historia prekëse që fshihet pas fustanit të Lilibet për ditëlindjen e saj...

  Historia prekëse që fshihet pas fustanit të Lilibet për ditëlindjen e saj të parë

  1

  Princi Harry dhe Megan Markle festuan ditëlindjen e parë të vajzës së tyre, Lilibette, me një piknik të bukur në shtëpinë e tyre në SHBA, Frogmore Cottage. Vajza njëvjeçare e çiftit ka pozuar për herë të parë para aparatit dhe fustani i saj blu ka emocionuar shumë persona.

  Fustani është i realizuar nga stilistja Isabel Garreton dhe ka një stil të ëmbël. Megjithatë, kompania e stilistes u mbyll pas 30 vitesh funksionimi dhe u themelua për të ofruar mbështetje ndaj të drejtave të grave dhe për të ndihmuar ato që jetojnë në kushte varfërie.

  Lilibet u kthye në personazhin më të komentuar

  Të hënën, më 6 qershor, Harry dhe Megan publikuan foto të vajzës së tyre duke festuar ditëlindjen e saj të parë. Në foto, vogëlushja mbante edhe një hark të bardhë në flokë, i cili ishte xhenxhefil si ai i babait dhe vëllait të saj të madh, Archie.

  Fotoja është realizuar nga një mik i ngushtë i familjes dhe i ftuari, Misan Harriman, dhe menjëherë bëri xhiron e botës ndërsa fansat mbretërorë prisnin me padurim fotot e reja të Lilibet.