Ballina Vendi FOTO/ Ky është grabitësi me maskë “Halloween” që mori peng punonjësit e...

FOTO/ Ky është grabitësi me maskë “Halloween” që mori peng punonjësit e bankës. Emrat bashkëpunëtorëve

1

Personi që po shikoni është Bekim Gurraj, 22-vjeçari i vënë në pranga pasi akuzohet se ka grabitur bankën në Koplik, ngjarje e ndodhur më 9 maj.

Bekim Gurraj është 22-vjeçari që mbajti peng punonjësit e bankës me kallashnikov në dorë.

Ai është personi i maskuar si ‘Scream’ dhe ruan ambientin gjatës kohës që dy të tjerët mbushin çantat me para. Përveç Gurrajt, në pranga janë vënë edhe dy vëllezërit Armir Shabaj, 25 vjeç dhe Admir Shabaj, 19 vjeç, banues në Aliaj të Malësisë së Madhe.