Ballina Vendi Foshnja 6 muajshe del pozitive me kokainë, pëson hemorragji në tru

Foshnja 6 muajshe del pozitive me kokainë, pëson hemorragji në tru

1

Një foshnjë 6 muajshe ka rezultuar pozitive me kokainë.

Ngjarja e rëndë është zbuluar pas analizave në fijet e flokëve të vogëlushes, e cila po trajtohet në spitalin njësinë e kujdesit intensiv pediatrik të spitalit të Padovës.

Mësohet se foshnja ka pësuar hemorragji në trup dhe po hetohet nëse mund të jetë keqtrajtuar.

Fillimisht fëmija u shtrua në spitalin e Chioggia dhe u transferua në Padova dy ditë më vonë për shkak të gjendjes së saj shëndetësore.