tvkombi
tvkombi

E rëndë në SHBA/ Një person vret 10 qytetarë dhe më pas edhe veten në qendrën tregëtare

Uncategorized

Publikuar ne:17:25 - 23/11/2022

SHBA- Tragjedi në SHBA. Një person ka vrarë të paktën 10 persona në një dyqan në Walmart në Chesapeake, në Virxhinias.

Bëhet me dije se autori ka qëlluar gjithashtu menaxherin e dyqanit dhe më pas ka qëlluar veten.

Senatorja e Virxhinias, Louise Lucas tha se ngjarja është shumë e rëndë, duke shtuar: “zemërthyer” nga “të shtënat masive të fundit në Amerikë”.

Ende nuk dihet shkaku i kësaj ngjarje të rëndë, ndërsa një oficer policie bëri me dije se autoritetet ndodhet në vendin e ngjarjes për të zbardhur më shumë detaje.

Ju sugjerojmë