tvkombi
tvkombi

ÇUÇI ME FERMERET NE FIER: SKEME PER NAFTE PA TAKSA, MATRIKULLA PER KAFSHET FALAS

Vendi

Publikuar ne:16:24 - 28/09/2019

Ministria e Bujqesise dhe Zhvillimit Rural eshte duke punuar per nje skeme per marrjen e naftes pa taksa nga fermeret. Keshtu eshte shprehur ministri Bledi Çuçi gjate nje bashkebisedimi qe pati me fermere te Fierit, ku I pranishem ishte edhe kreu I Bashkise se Fierit Armando Subashi si dhe deputete te qarkut.  Ai solli shembullin e lehtesise qe eshte krijuar me naften per sektorin e peshkimit, duke theksuar se ne fakt ketu eshte me i lehte kontrolli pasi jane pak pika furnizimi dhe rrjedhimisht nuk ka abuzim

Ju sugjerojmë