Social Archives - TV Kombi

Lajme/Social

Letra prekëse e të moshuarës: “Mjekët gabohen, dhimbja e vërtetë buron nga shpirti, jo nga sëmundjet”

Letra prekëse e të moshuarës: “Mjekët gabohen, dhimbja e vërtetë buron nga shpirti, jo nga sëmundjet”

“Mos shkoni në Britani!”, 15-vjeçari shqiptar rrëfen udhëtimin e frikshëm me gomone drejt Anglisë dhe ka një thirrje për moshatarët e tij. Babai: Pësova infarkt

“Mos shkoni në Britani!”, 15-vjeçari shqiptar rrëfen udhëtimin e frikshëm me gomone drejt Anglisë dhe ka një thirrje për moshatarët e tij. Babai: Pësova infarkt

Braktisja e fshatrave në Lushnje, gratë dhe vajzat mbajnë peshën e emigrimit të meshkujve

Braktisja e fshatrave në Lushnje, gratë dhe vajzat mbajnë peshën e emigrimit të meshkujve

Statistika e frikshme/ Burra që rrahin gratë dhe jo vetëm, në 2 muaj 736 raste të dhunës dhe krimeve të tjera në familje

Statistika e frikshme/ Burra që rrahin gratë dhe jo vetëm, në 2 muaj 736 raste të dhunës dhe krimeve të tjera në familje

Fëmijët e neglizhuar/ Këshilla për prindërit: Kur shihni shenjat e para kërkoni ndihmë

Fëmijët e neglizhuar/ Këshilla për prindërit: Kur shihni shenjat e para kërkoni ndihmë

Ulet  numri i lindjeve në Tiranë,ra me 9% në nëntë muaj

Ulet numri i lindjeve në Tiranë,ra me 9% në nëntë muaj

Manastirliu: 1 mijë vajza të vaksinuara kundër HPV vetëm në pak ditë

Manastirliu: 1 mijë vajza të vaksinuara kundër HPV vetëm në pak ditë

Shifrat/ Kanceri i gjirit tendencë në rritje në Shqipëri, vdekshmëria në ulje

Shifrat/ Kanceri i gjirit tendencë në rritje në Shqipëri, vdekshmëria në ulje

Lira Gjika: Ja cfare duhet ta pyesim fëmijën kur kthehet nga kopshti

Lira Gjika: Ja cfare duhet ta pyesim fëmijën kur kthehet nga kopshti

‘Nëna shiste gjakun që të na rriste’, historia përlotëse e Anxhelës: Nuk ia fal vetes që nxora në dritë 5 fëmijë

‘Nëna shiste gjakun që të na rriste’, historia përlotëse e Anxhelës: Nuk ia fal vetes që nxora në dritë 5 fëmijë

Emigracioni “boshatis” shkollat në Shqipëri, nxënësit në arsimin parauniversitar ranë me 37%

Emigracioni “boshatis” shkollat në Shqipëri, nxënësit në arsimin parauniversitar ranë me 37%

Ndodh mrekullia në Maternitetin“Koço Gliozheni” , 52-vjeçarja bëhet nënë për herë të parë.

Ndodh mrekullia në Maternitetin“Koço Gliozheni” , 52-vjeçarja bëhet nënë për herë të parë.

“Për të tjerët është punë e turpshme”, fermeri në Fier siguron të ardhura nga mbledhja e ferrave: Begati për familjen

“Për të tjerët është punë e turpshme”, fermeri në Fier siguron të ardhura nga mbledhja e ferrave: Begati për familjen

Rriten në mënyrë të pashpjegueshme vdekjet pas pandemisë,shtohen sëmundjet e zemrës

Rriten në mënyrë të pashpjegueshme vdekjet pas pandemisë,shtohen sëmundjet e zemrës

Sa banorë kanë mbetur në Shqipëri/INSTAT  njofton serish  shtyrjen e  Censusit

Sa banorë kanë mbetur në Shqipëri/INSTAT njofton serish shtyrjen e Censusit

Rrezikoi jetën dhe shpëtoi nga mbytja 2 adoleshentët, cila është gjendja e Robert Neçaj

Rrezikoi jetën dhe shpëtoi nga mbytja 2 adoleshentët, cila është gjendja e Robert Neçaj

Familja në krizë/ Rekord divorcesh në Shqipëri, 11 mijë brenda një viti

Familja në krizë/ Rekord divorcesh në Shqipëri, 11 mijë brenda një viti

Shqiptarët po largohen masivisht: Dyfishohet numri i kërkesave për azil në BE

Shqiptarët po largohen masivisht: Dyfishohet numri i kërkesave për azil në BE

EDMOND TUPJA RRËQETH ME RRËFIMIN E TIJ: “DJALI S’DO JETOJ KUR TË IKIM NE, KA KATËR VJET PA DALË NGA SHTËPIA”

EDMOND TUPJA RRËQETH ME RRËFIMIN E TIJ: “DJALI S’DO JETOJ KUR TË IKIM NE, KA KATËR VJET PA DALË NGA SHTËPIA”

Ikin shqiptarët, të huajt vijnë të punojnë në Shqipëri

Ikin shqiptarët, të huajt vijnë të punojnë në Shqipëri

Vdes tragjikisht 5-vjeçari, u helmua nga heliumi i tullumbaces.

Vdes tragjikisht 5-vjeçari, u helmua nga heliumi i tullumbaces.