Politik Archives - TV Kombi

Lajme/Politik

Pa ndryshime Berati, dalin emrat e kandidatëve nga PS

Pa ndryshime Berati, dalin emrat e kandidatëve nga PS

Ende të pavendosur tek Alibeaj, me apo pa kandidatë më 14 Maj? Zërat pro dhe kundër 

Ende të pavendosur tek Alibeaj, me apo pa kandidatë më 14 Maj? Zërat pro dhe kundër 

PS mbledh Kryesinë për të shpallur kandidatët përfundimtarë, takimi shtyhet me dy orë

PS mbledh Kryesinë për të shpallur kandidatët përfundimtarë, takimi shtyhet me dy orë

Zgjedhjet e ’14 Majit’/ Zgjidhet kandidati i PS-së për kryetar bashkie në Vlorë

Zgjedhjet e ’14 Majit’/ Zgjidhet kandidati i PS-së për kryetar bashkie në Vlorë

Açka letër të hapur Berishës: Doktor, lëri djemtë të kthehen në shtëpi! Nuk fitojmë asgjë të shkatërrojmë PD

Açka letër të hapur Berishës: Doktor, lëri djemtë të kthehen në shtëpi! Nuk fitojmë asgjë të shkatërrojmë PD

PS zyrtarizon sot 61 kandidatët për zgjedhjet vendore

PS zyrtarizon sot 61 kandidatët për zgjedhjet vendore

Në garë për bashkitë Tiranë dhe Elbasan, deputetët demokratë dorëzojnë mandatet

Në garë për bashkitë Tiranë dhe Elbasan, deputetët demokratë dorëzojnë mandatet

Emrat e kandidatëve të PS për kryetarë bashkie. Kush ikën dhe kush vjen

Emrat e kandidatëve të PS për kryetarë bashkie. Kush ikën dhe kush vjen

Balla: Kryebashkiaku i Mallakastrës nuk ka asnjë ndalim, do jetë kandidati ynë në 14 maj

Balla: Kryebashkiaku i Mallakastrës nuk ka asnjë ndalim, do jetë kandidati ynë në 14 maj

Arrestimi i Allës, Balla: PS nuk bën avokatin e askujt. Të shtunën zyrtarizojmë kandidaturat për kryebashkiakë

Arrestimi i Allës, Balla: PS nuk bën avokatin e askujt. Të shtunën zyrtarizojmë kandidaturat për kryebashkiakë

KAS rrëzon kërkesën e Berishës, Alibeaj: Të bashkohemi dhe të dalim me një kandidat të PD në zgjedhje

KAS rrëzon kërkesën e Berishës, Alibeaj: Të bashkohemi dhe të dalim me një kandidat të PD në zgjedhje

LAJM I FUNDIT/ PD e Sali  Berishës zyrtarizon koalicionin në KQZ

LAJM I FUNDIT/ PD e Sali Berishës zyrtarizon koalicionin në KQZ

PD ankimon në KAS vendimin e Celibashit për mosregjistrimin në zgjedhje, publikohet “Autorizimi i Përgjithshëm” i Bashës

PD ankimon në KAS vendimin e Celibashit për mosregjistrimin në zgjedhje, publikohet “Autorizimi i Përgjithshëm” i Bashës

KQZ nuk e regjistroi në zgjedhje,Alibeaj: Vendimi i Celibashit i ndikuar politikisht, askush s’do ta ndalojë PD-në të regjistrohet

KQZ nuk e regjistroi në zgjedhje,Alibeaj: Vendimi i Celibashit i ndikuar politikisht, askush s’do ta ndalojë PD-në të regjistrohet

Zgjedhjet e 14 Majit/ Berisha: Nesër do komunikohen zhvillime të reja brenda koalicionit

Zgjedhjet e 14 Majit/ Berisha: Nesër do komunikohen zhvillime të reja brenda koalicionit

Zgjedhjet e 14 majit/ Grupi i Berishës dhe Alibeajt ‘përplasen’ në KAS, zgjidhen relatorët që do shqyrtojnë ankesat

Zgjedhjet e 14 majit/ Grupi i Berishës dhe Alibeajt ‘përplasen’ në KAS, zgjidhen relatorët që do shqyrtojnë ankesat

KQZ-ja nuk e regjistroi, Alibeaj ankimon vendimin në KAS

KQZ-ja nuk e regjistroi, Alibeaj ankimon vendimin në KAS

Meta pas takimit me Berishën: Çdo kandidat i “primareve’ është edhe i yni

Meta pas takimit me Berishën: Çdo kandidat i “primareve’ është edhe i yni

Vendoret/ Rama: Zyrtarizojmë kandidatët në fund të marsit, konkurrojmë me kundërshtarë të padenjë

Vendoret/ Rama: Zyrtarizojmë kandidatët në fund të marsit, konkurrojmë me kundërshtarë të padenjë

Celibashi: Në perceptimin tim Berisha është kryetar i PD, por sipas dokumentit nga gjykata rezulton Basha që ka të drejtën t’a regjistrojë partinë

Celibashi: Në perceptimin tim Berisha është kryetar i PD, por sipas dokumentit nga gjykata rezulton Basha që ka të drejtën t’a regjistrojë partinë

Alibeaj flet si kryetar i PD-së, fton kandidatët e primareve

Alibeaj flet si kryetar i PD-së, fton kandidatët e primareve

Kush e drejton Kryesinë pasi Basha është ligjërisht kreu i PD? Ja si përgjigjet Alibeaj

Kush e drejton Kryesinë pasi Basha është ligjërisht kreu i PD? Ja si përgjigjet Alibeaj

Grupi i Alibeaj çon në KQZ kërkesën për regjistrim të PD në zgjedhjet e 14 Majit

Grupi i Alibeaj çon në KQZ kërkesën për regjistrim të PD në zgjedhjet e 14 Majit

Sarandë, PD me 2 kandidatë për kryebashkiak, Alibeaj prezanton, Skender Muçon

Sarandë, PD me 2 kandidatë për kryebashkiak, Alibeaj prezanton, Skender Muçon

Balla për Berishën : “…edhe Bashkimi Europian është në procesin për ta shpallur non- grata!”

Balla për Berishën : “…edhe Bashkimi Europian është në procesin për ta shpallur non- grata!”

Bllokuan foltoren në Kuvend, grupi parlamentar i PS kërkesë Nikollës: Të merren masa për 6 deputetët e PD-së

Bllokuan foltoren në Kuvend, grupi parlamentar i PS kërkesë Nikollës: Të merren masa për 6 deputetët e PD-së

Komisioni i Etikës përjashton Sali Berishën dhe tre deputetë të PD-së nga Kuvendi

Komisioni i Etikës përjashton Sali Berishën dhe tre deputetë të PD-së nga Kuvendi

Berisha njofton protestë të hënën para parlamentit

Berisha njofton protestë të hënën para parlamentit

Balla nga Fieri: Sali Berisha dhe Ilir Meta protestë kundër drejtësisë Drejtuesi politik i Partisë Socialiste dhe njëkohësisht

Balla nga Fieri: Sali Berisha dhe Ilir Meta protestë kundër drejtësisë Drejtuesi politik i Partisë Socialiste dhe njëkohësisht

E quajti Nikollën “kukull të Ramës”, përjashtohet nga Kuvendi Gazmend Bardhi! Balla: Palo opozitë, keni degraduar

E quajti Nikollën “kukull të Ramës”, përjashtohet nga Kuvendi Gazmend Bardhi! Balla: Palo opozitë, keni degraduar

Tensione në Kuvend, Ministrat prezantojnë projektligjet, opozita mban të bllokuar foltoren

Tensione në Kuvend, Ministrat prezantojnë projektligjet, opozita mban të bllokuar foltoren

Alibeaj  zgjedh kandidaturat për zgjedhjet e 14 majit për bashkinë e Patosit dhe Vaut të Dejës

Alibeaj zgjedh kandidaturat për zgjedhjet e 14 majit për bashkinë e Patosit dhe Vaut të Dejës

Grupi i Alibeajt nis procedurat për shkarkimin e Lindita Nikollës

Grupi i Alibeajt nis procedurat për shkarkimin e Lindita Nikollës

Nis me debate sesioni i ri parlamentar, deputetët e PD shkojnë bllokojnë foltoren

Nis me debate sesioni i ri parlamentar, deputetët e PD shkojnë bllokojnë foltoren

PD përjashton zyrtarisht 4 deputetë nga grupi parlamentar

PD përjashton zyrtarisht 4 deputetë nga grupi parlamentar

Demokrati Edvar Kodheli fiton të drejtën për të qenë kandidat në zgjedhjet vendore të majit

Demokrati Edvar Kodheli fiton të drejtën për të qenë kandidat në zgjedhjet vendore të majit

Primaret në PD/ Mbyllet votimi në 5 bashkitë e vendit

Primaret në PD/ Mbyllet votimi në 5 bashkitë e vendit

Sot  zhvillohen primaret në PD, zgjidhen kandidatët për pesë bashki të vendit

Sot zhvillohen primaret në PD, zgjidhen kandidatët për pesë bashki të vendit

Ilir Alimehmeti heq dorë nga balotazhi, Belind Këlliçi përballë Erion Veliaj me 14 maj

Ilir Alimehmeti heq dorë nga balotazhi, Belind Këlliçi përballë Erion Veliaj me 14 maj

Shpallen rezultatet e Primareve të PD në disa bashki, zbardhen emrat e fituesve

Shpallen rezultatet e Primareve të PD në disa bashki, zbardhen emrat e fituesve

Zbulohen 7 kandidatët e grupit të Alibeajt për zgjedhjet vendore

Zbulohen 7 kandidatët e grupit të Alibeajt për zgjedhjet vendore

Primaret në Përmet/ Tërhiqet nga gara një prej kandidatëve

Primaret në Përmet/ Tërhiqet nga gara një prej kandidatëve

123