Kulture Archives - TV Kombi

Lajme/Kulture

TV Kombi shpreh mirënjohjen për të paharruarin Fuat Boci në ditën e tij të lindjes. Mbete mik i rrallë në bashkëpunimet tona.

TV Kombi shpreh mirënjohjen për të paharruarin Fuat Boci në ditën e tij të lindjes. Mbete mik i rrallë në bashkëpunimet tona.

Cilët janë romanet më të shitura në histori?

Cilët janë romanet më të shitura në histori?

TV Kombi uron aktorin e humorit Todi Llupi në ditëlindjen e tij si një bashkëpunëtor dinjitoz në shumë evente.

TV Kombi uron aktorin e humorit Todi Llupi në ditëlindjen e tij si një bashkëpunëtor dinjitoz në shumë evente.

“Ukraina në 10 orë”, ekspozita fotografike e Ben Blushit, ka pasur si stacion të turit të saj Galerinë e Artit “Vilson Kilica” në Fier.

“Ukraina në 10 orë”, ekspozita fotografike e Ben Blushit, ka pasur si stacion të turit të saj Galerinë e Artit “Vilson Kilica” në Fier.

Finalizohet përmes shkëlqimit dhe emocioneve “Kërcimi i Dashurisë 2023” në sallën e teatrit “Bylis” në Fier. Subashi sërish mbështetës i këtij projekti rinor

Finalizohet përmes shkëlqimit dhe emocioneve “Kërcimi i Dashurisë 2023” në sallën e teatrit “Bylis” në Fier. Subashi sërish mbështetës i këtij projekti rinor

Artistja e fillit dhe gjilpërës Egla Memaj në një ekspozitë në Galerinë e Artit “Vilson Kilica” në qytetin e Fierit

Artistja e fillit dhe gjilpërës Egla Memaj në një ekspozitë në Galerinë e Artit “Vilson Kilica” në qytetin e Fierit

SOPRANOJA SHQIPTARE ERMONELA JAHO U SHPALLET “ARTISTE E VITIT 2023″

SOPRANOJA SHQIPTARE ERMONELA JAHO U SHPALLET “ARTISTE E VITIT 2023″

Komedia e trishtë “Profesionisti” në skenën e teatrit “Bylis” përgjatë fundjavës me regji të Dritan Boriçit.VIDEO

Komedia e trishtë “Profesionisti” në skenën e teatrit “Bylis” përgjatë fundjavës me regji të Dritan Boriçit.VIDEO

Fest 61, nis nata e parë Festivalit të Këngës në RTSH! 13 këngëtarë  ngjiten në skenë

Fest 61, nis nata e parë Festivalit të Këngës në RTSH! 13 këngëtarë ngjiten në skenë

Përkujtojmë në ditën e tij të lindjes aktorin e mirënjohur fierak, Dhimiter Jano.

Përkujtojmë në ditën e tij të lindjes aktorin e mirënjohur fierak, Dhimiter Jano.

Përkujtojmë në ditën e tij të lindjes aktorin e mirënjohur fierak, Dhimiter Jano.

Përkujtojmë në ditën e tij të lindjes aktorin e mirënjohur fierak, Dhimiter Jano.

Gratë e Kazanovës” zbresin në skenën e teatrit “Bylis” përgjatë dy mbrëmjeve Një Kazanovë në kërkim jo të një gruaje, por të një fëmije

Gratë e Kazanovës” zbresin në skenën e teatrit “Bylis” përgjatë dy mbrëmjeve Një Kazanovë në kërkim jo të një gruaje, por të një fëmije

TV Kombi uron “Artistin e popullit” Luftar Paja në 81 -vjetorin e ditëlindjes së tij

TV Kombi uron “Artistin e popullit” Luftar Paja në 81 -vjetorin e ditëlindjes së tij

Xhubleta shqiptare në UNESCO, Margariti: Tashmë, pasuri e gjithë njerëzimit

Xhubleta shqiptare në UNESCO, Margariti: Tashmë, pasuri e gjithë njerëzimit

Ndizet atmosfera në sallën e teatrit “Bylis” me koncertin me rastin e festave të Nëntorit.

Ndizet atmosfera në sallën e teatrit “Bylis” me koncertin me rastin e festave të Nëntorit.

Ndizet atmosfera në sallën e teatrit “Bylis” me koncertin me rastin e festave të Nëntorit.

Ndizet atmosfera në sallën e teatrit “Bylis” me koncertin me rastin e festave të Nëntorit.

Sot  shënohen dy vite nga ndarja nga jeta e  Fatmir Xhelilaj.Miq e të afërm kujtojnë aktorin e mirënjohur fierak.

Sot shënohen dy vite nga ndarja nga jeta e Fatmir Xhelilaj.Miq e të afërm kujtojnë aktorin e mirënjohur fierak.

Kush janë pretendentët e ‘Kënga Magjike’ dhe ‘përplasja’ mes artistëve për blerje klikimesh dhe favorizime

Kush janë pretendentët e ‘Kënga Magjike’ dhe ‘përplasja’ mes artistëve për blerje klikimesh dhe favorizime

Panairi i Librit 2022/ Çmimi i autorit më të mirë i jepet shkrimtarit Zija Çela

Panairi i Librit 2022/ Çmimi i autorit më të mirë i jepet shkrimtarit Zija Çela

Komedia “Çehovi i jep lamtumirën Tolstoit” premierë në teatrin “Bylis”

Komedia “Çehovi i jep lamtumirën Tolstoit” premierë në teatrin “Bylis”

Ermal Meta kthehet në vëndlindje ‘nën petkun’ e shkrimtarit, do të promovojë në Fier librin ‘Nesër e përgjithmonë’’

Ermal Meta kthehet në vëndlindje ‘nën petkun’ e shkrimtarit, do të promovojë në Fier librin ‘Nesër e përgjithmonë’’

Biblioteka Publike “Dritero Agolli” Fier vlerësohet nga Ministria e Kulturës Elva Margariti si një prej bibliotekave më të mira në Shqipëri.

Biblioteka Publike “Dritero Agolli” Fier vlerësohet nga Ministria e Kulturës Elva Margariti si një prej bibliotekave më të mira në Shqipëri.

Çlirimi i qytetit gjallëron jetën artistike dhe kulturore  të Fierit.Larmi aktivitetesh dhe emocionesh.Artistët më të dashur fierak ndezin atmosferën në teatrin “Bylis”

Çlirimi i qytetit gjallëron jetën artistike dhe kulturore të Fierit.Larmi aktivitetesh dhe emocionesh.Artistët më të dashur fierak ndezin atmosferën në teatrin “Bylis”

Bibloteka “Dritëro Agolli” në Fier vlerësohet nga Ministria e Kulturës Elva Margaritari.

Bibloteka “Dritëro Agolli” në Fier vlerësohet nga Ministria e Kulturës Elva Margaritari.

Adel, piktorja e duarve dhe energjisë çel ekspozitën në Galerinë e Arteve “Vilson Kilica”

Adel, piktorja e duarve dhe energjisë çel ekspozitën në Galerinë e Arteve “Vilson Kilica”

Adel, piktorja e duarve dhe energjisë çel ekspozitën në  Galerinë e Arteve “Vilson Kilica”

Adel, piktorja e duarve dhe energjisë çel ekspozitën në Galerinë e Arteve “Vilson Kilica”

Fieri qyteti i vlerave të rralla kombëtare,jo vetëm kantier ndërtimi, por edhe gëzimi edhe argëtimi mund të cilësohet bashkia e Fierit

Fieri qyteti i vlerave të rralla kombëtare,jo vetëm kantier ndërtimi, por edhe gëzimi edhe argëtimi mund të cilësohet bashkia e Fierit

Ndarja nga jeta e mjeshtrit të pikturës Sali Shijaku, nesër zhvillohen homazhet në TKOB! Politika shpreh ngushëllimet 

Ndarja nga jeta e mjeshtrit të pikturës Sali Shijaku, nesër zhvillohen homazhet në TKOB! Politika shpreh ngushëllimet 

Estrada zbret në shesh, aktorët vlonjatë më pranë publikut gjatë sezonit veror

Estrada zbret në shesh, aktorët vlonjatë më pranë publikut gjatë sezonit veror

‘Po vij në shtëpi’, Dua Lipa njofton se do të performojë sivjet në ‘Sunny Hill’ 

‘Po vij në shtëpi’, Dua Lipa njofton se do të performojë sivjet në ‘Sunny Hill’