Lajme Archives - TV Kombi

Lajme

Dhunoi babain, arrestohet 36 vjeçari në Tiranë

Dhunoi babain, arrestohet 36 vjeçari në Tiranë

Tentuan të grabisnin me armë biznesmenin në Lushnjë, policia arreston një prej autorëve, në kërkim ende të dy të tjerëve

Tentuan të grabisnin me armë biznesmenin në Lushnjë, policia arreston një prej autorëve, në kërkim ende të dy të tjerëve

Rikandidimi i kryetarit aktual të bashkisë së Mallakastrës Qerim Ismailaj, një vlerësim nga Kryesia Socialiste për punën e bërë në mandatin e tij të parë, ku janë shënuar ndryshime të mëdha për komunitetin mallakastriot.

Rikandidimi i kryetarit aktual të bashkisë së Mallakastrës Qerim Ismailaj, një vlerësim nga Kryesia Socialiste për punën e bërë në mandatin e tij të parë, ku janë shënuar ndryshime të mëdha për komunitetin mallakastriot.

Rikthehet ora verore, akrepat shkuan 60 minuta përpara

Rikthehet ora verore, akrepat shkuan 60 minuta përpara

Aksident në rrugën Laç-Mamurras, humb jetën një person

Aksident në rrugën Laç-Mamurras, humb jetën një person

Socialistët fierakë urojnë kandidimin e kryetarit aktual të bashkisë së Fierit Armando Subashit për zgjedhjet e 14 majit duke shprehur bindjen në fitoren e tij të re.

Socialistët fierakë urojnë kandidimin e kryetarit aktual të bashkisë së Fierit Armando Subashit për zgjedhjet e 14 majit duke shprehur bindjen në fitoren e tij të re.

Kryesia e socialistëve rikonfirmon Subashin, Sefën, Qerimaj dhe Bufin në zgjedhjet e reja. Kadidime të reja në Patos me Fatjon Duraj dhe në Divjakë me Josif Gorenë për zgjedhjet e 14 majit.

Kryesia e socialistëve rikonfirmon Subashin, Sefën, Qerimaj dhe Bufin në zgjedhjet e reja. Kadidime të reja në Patos me Fatjon Duraj dhe në Divjakë me Josif Gorenë për zgjedhjet e 14 majit.

PS zgjedh emrat e kandidatëve për bashkitë e vendit,zyrtarizohet kandidatura e Armando Subashit për Bashkinë e Fierit.

PS zgjedh emrat e kandidatëve për bashkitë e vendit,zyrtarizohet kandidatura e Armando Subashit për Bashkinë e Fierit.

Veliaj i rikonfirmuar, lista e kandidatëve për qarkun e Tiranës

Veliaj i rikonfirmuar, lista e kandidatëve për qarkun e Tiranës

Pa ndryshime Berati, dalin emrat e kandidatëve nga PS

Pa ndryshime Berati, dalin emrat e kandidatëve nga PS

Zyrtarizohen kadidatët e PS për qarkun Shkodër

Zyrtarizohen kadidatët e PS për qarkun Shkodër

Ende të pavendosur tek Alibeaj, me apo pa kandidatë më 14 Maj? Zërat pro dhe kundër 

Ende të pavendosur tek Alibeaj, me apo pa kandidatë më 14 Maj? Zërat pro dhe kundër 

Covid/22 raste të reja infektimesh, asnjë humbje jete

Covid/22 raste të reja infektimesh, asnjë humbje jete

PS mbledh Kryesinë për të shpallur kandidatët përfundimtarë, takimi shtyhet me dy orë

PS mbledh Kryesinë për të shpallur kandidatët përfundimtarë, takimi shtyhet me dy orë

Shpërtheu një granatë dhe goditi me thikë 2 persona, arrestohet 61-vjeçari në Gjermani

Shpërtheu një granatë dhe goditi me thikë 2 persona, arrestohet 61-vjeçari në Gjermani

Zgjedhjet e ’14 Majit’/ Zgjidhet kandidati i PS-së për kryetar bashkie në Vlorë

Zgjedhjet e ’14 Majit’/ Zgjidhet kandidati i PS-së për kryetar bashkie në Vlorë

Açka letër të hapur Berishës: Doktor, lëri djemtë të kthehen në shtëpi! Nuk fitojmë asgjë të shkatërrojmë PD

Açka letër të hapur Berishës: Doktor, lëri djemtë të kthehen në shtëpi! Nuk fitojmë asgjë të shkatërrojmë PD

Aksident në Tiranë, shoferi përplas me makinë gjyshin dhe nipin 5-vjeçar

Aksident në Tiranë, shoferi përplas me makinë gjyshin dhe nipin 5-vjeçar

Fier/ Mbante pa leje armë zjarri, arrestohet në flagrancë 20-vjeçari

Fier/ Mbante pa leje armë zjarri, arrestohet në flagrancë 20-vjeçari

Kishin përshtatur lokalin për organizimin e lojërave të fatit, arrestohen tre persona në Tiranë

Kishin përshtatur lokalin për organizimin e lojërave të fatit, arrestohen tre persona në Tiranë

Ndjekje si në filma në Lushnje/ Do grabisnin banesën e biznesmenit, si shpëtuan nga “duart” e efektivëve 3 hajdutët! 

Ndjekje si në filma në Lushnje/ Do grabisnin banesën e biznesmenit, si shpëtuan nga “duart” e efektivëve 3 hajdutët! 

Parandalohet një vjedhje me armë në Lushnje,shpallen në kërkim 3 autorët që rrezikuan jetën e punonjësve të policisë

Parandalohet një vjedhje me armë në Lushnje,shpallen në kërkim 3 autorët që rrezikuan jetën e punonjësve të policisë

PS zyrtarizon sot 61 kandidatët për zgjedhjet vendore

PS zyrtarizon sot 61 kandidatët për zgjedhjet vendore

Si po ndryshon konsumi nga rritja e kostove të jetesës

Si po ndryshon konsumi nga rritja e kostove të jetesës

Detajet nga sulmi me armë në Lezhë/Drejtuesi manovroi për t’i shpëtuar atentatit, u përplas me një mjet tjetër.

Detajet nga sulmi me armë në Lezhë/Drejtuesi manovroi për t’i shpëtuar atentatit, u përplas me një mjet tjetër.

14 maji/ Ambasada amerikane thirrje qeverisë dhe partive: Fushatë transparente dhe kandidatë të pastër

14 maji/ Ambasada amerikane thirrje qeverisë dhe partive: Fushatë transparente dhe kandidatë të pastër

Investimi në rrugën “Mirëkuptimi” krijon lehtësi në komunikimin mes banorëve të Mbrostar Ferkos dhe unazës perëndimore të qytetit të Fierit.

Investimi në rrugën “Mirëkuptimi” krijon lehtësi në komunikimin mes banorëve të Mbrostar Ferkos dhe unazës perëndimore të qytetit të Fierit.

Autoriteti i Konkurrencës ndalon rritjen e çmimit të patentës, monitoron tregun për 1 vit

Autoriteti i Konkurrencës ndalon rritjen e çmimit të patentës, monitoron tregun për 1 vit

Lagjja “Çeligrad” çlirohet nga problematika e viteve duke u urbanizuar që nga infrastruktura rrugore, kanalizimet dhe furnizimi me ujë të pijshëm. Mbi 2.5 km rrugë janë asfaltuar në një zonë banimi të kësaj lagjeje.

Lagjja “Çeligrad” çlirohet nga problematika e viteve duke u urbanizuar që nga infrastruktura rrugore, kanalizimet dhe furnizimi me ujë të pijshëm. Mbi 2.5 km rrugë janë asfaltuar në një zonë banimi të kësaj lagjeje.

Arrestohen dy persona në Fier

Arrestohen dy persona në Fier

Aksident në Dimal/ Motori përplas të miturën, dërgohet në spital

Aksident në Dimal/ Motori përplas të miturën, dërgohet në spital

‘Më goditi me lopatë dhe me shkelm në bark’! Flet gruaja që u rrah për ujin e pijshëm në Librazhd

‘Më goditi me lopatë dhe me shkelm në bark’! Flet gruaja që u rrah për ujin e pijshëm në Librazhd

U arrestua për abuzim me detyrën, shkarkohet kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla

U arrestua për abuzim me detyrën, shkarkohet kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla

Në garë për bashkitë Tiranë dhe Elbasan, deputetët demokratë dorëzojnë mandatet

Në garë për bashkitë Tiranë dhe Elbasan, deputetët demokratë dorëzojnë mandatet

Ministri i Jashtëm anglez pret Ramën: Po punojmë së bashku për të trajtuar migracionin e paligjshëm

Ministri i Jashtëm anglez pret Ramën: Po punojmë së bashku për të trajtuar migracionin e paligjshëm

Albin Kurti të dielën në Tiranë

Albin Kurti të dielën në Tiranë

Këshilli Evropian: Kosova dhe Serbia të zbatojnë marrëveshjen për normalizimin e marrëdhënieve

Këshilli Evropian: Kosova dhe Serbia të zbatojnë marrëveshjen për normalizimin e marrëdhënieve

Shpërndante heroinë dhe kanabis, arrestohet 37-vjeçari në Gjirokastër (EMRI)

Shpërndante heroinë dhe kanabis, arrestohet 37-vjeçari në Gjirokastër (EMRI)

SPAK sekuestron vilën e ish-gruas së Arben Ahmetajt

SPAK sekuestron vilën e ish-gruas së Arben Ahmetajt

Eksportet në sasi pësuan rënie me 2.4% në 2-mujorin 2023

Eksportet në sasi pësuan rënie me 2.4% në 2-mujorin 2023

Parandalohet një ngjarje e rëndë kriminale në Vlorë, arrestohet i riu që lëvizte me automatik

Parandalohet një ngjarje e rëndë kriminale në Vlorë, arrestohet i riu që lëvizte me automatik

Aplikimet për azil rekord në Britani në 2022, niveli më i lartë në tre vjet në Bashkimin Europian

Aplikimet për azil rekord në Britani në 2022, niveli më i lartë në tre vjet në Bashkimin Europian

123